Muchomor: którego z nich można użyć,
A które nie mogą

Muchomor dla dobrych ludzi
Zrobiony fabrycznie
na dobre
ludzie z dobrymi intencjami

Czerwony
muchomor

Zbiór w lipcu 2023 r., suszenie w piecu w temperaturze 45-50 stopni.
Przechowywanie i wysyłanie w paczkach ZIP
Z korzyścią dla!
Sprzedaż muchomora czerwonego na Ukrainie z dostawą do dowolnego miasta!

Amanitas to grzyby z klasy Amanitaceae

Niektóre gatunki są jadalne, a inne nie. Zastanówmy się, jak nie popełnić błędu przy wyborze muchomora.
Trujący:
Amanita muscaria
Jest to dobrze znany czerwony muchomor. Jego niewłaściwe użycie może prowadzić do zaburzeń żołądkowych. Przy cięższym zatruciu może wystąpić uduszenie i omdlenia. W najpoważniejszym - śmiertelnym wyniku, na szczęście zdarza się to bardzo rzadko. Dwa lub trzy rodzaje grzybów - muchomor - są szczególnie niebezpieczne dla ludzkiego organizmu.

Kapelusz muchomora czerwonego, jak sama nazwa wskazuje, jest czerwony. Jego wymiary mogą sięgać 20 centymetrów. Wypukłe plamy koloru żółtego lub białego są nierównomiernie rozrzucone na kapeluszu. W starych grzybach kapelusze mają prawie płaski kształt z jasnymi płytkami umieszczonymi poniżej kapelusza. Miąższ grzyba jest biały, w niektórych przypadkach ma lekko różowawy odcień. Zapach grzybowy nie jest wyraźny. Noga ma nie więcej niż 25 cm wysokości, jest biała z rozsianymi żółtymi plamkami. Nie zaleca się spożywania tych grzybów.

Amanita gemmata
To jest łacińska nazwa czerwonego muchomora. Spożywanie go może nie tylko prowadzić do zaburzeń żołądkowych, ale także wywołać poważniejsze konsekwencje - uduszenie, omdlenia, a w przypadku ciężkiego przedawkowania śmierć. Na szczęście zdarza się to bardzo rzadko. Dwa lub trzy gatunki tych grzybów są oficjalnie uznawane za najbardziej niebezpieczne.
Czerwony kapelusz muchomora może osiągnąć średnicę 20 centymetrów. Wyraźnie widoczne są na nim wypukłe białe i żółte plamy. Stare, wieloletnie muchomory mają płaski kapelusz i jasne płytki umieszczone poniżej. Biały miąższ w niektórych przypadkach może mieć różowawy odcień. Zapach grzybowy nie jest wyraźny. Biała noga o długości 25 cm ma na sobie żółte plamki. Tego rodzaju muchomora nie można jeść. Jest używany wyłącznie do celów medycznych, do przygotowywania leków.

Amanita pantherina
Wygląd tego rodzaju muchomora jest niezwykle podobny do szaroróżowego muchomora. Nie należy go jednak jeść. Po złamaniu ten trujący muchomor nie zmienia koloru swojego miąższu. Siedliskiem tego grzyba są lasy liściaste i iglaste. Wielkość kapelusza to średnio 9. Kolor jest szary, czasem brązowy, na powierzchni rozrzucone są liczne białe plamki. Zapach tego muchomora przypomina aromat rzodkiewki. Łodyga grzyba jest dość cienka, jej wysokość wynosi około 13 cm, ma 2-3 pasy i ledwo zauważalny pierścień folii.
Niejadalny muchomor:

Amanita cytryn
Niewielki grzybek z kapeluszem o średnicy 10 cm, w pobliżu kapelusza widoczne są żółte, czasem brązowe, jasne płytki. Miąższ muchomora ma kolor cytrynowy. Noga ma ok. 12 cm wysokości, jest na niej żółtawy pierścień.

Amanita alba cytrynowa
Ten grzyb jest popularnie nazywany „cytryną”. Podobny do cytryn Amanita, ale w przeciwieństwie do poprzedniej, biała okra. W dorosłym grzybie, u podstawy łodygi, często można znaleźć małe grzyby z bulwami.

Jadalny:

Amanita fulva
Te grzyby można bezpiecznie gotować i jeść. Szaropomarańczowa gładka czapeczka młodych grzybów ma owalny kształt. Wraz z dojrzewaniem grzyba zmienia się jego kształt i staje się płaski. Na samym szczycie muchomora znajduje się ciemna plama. Wzdłuż jej krawędzi widoczne są rowki i swobodnie rosnące płytki. Cienka i dość długa biała noga sięgająca do dołu może czasami mieć brązowawy odcień.

Amanita rubescens

Ten muchomor można jeść smażony lub marynowany. Wypukły kapelusz w kolorze szarym, rozmiar 10-18 cm, w niektórych przypadkach kapelusz może mieć różowawy odcień. Na całej jego powierzchni znajdują się liczne szarobrązowe plamy i białe blaszki.
Miąższ jest soczystobiały, po złamaniu ma tendencję do zaróżowiania. Przed zjedzeniem tego muchomora należy go ugotować. Woda jest następnie odprowadzana.
Ponadto jadalne gatunki muchomora to grzyby solitaria i spissa.

Jak nie zatruć się muchomorami

Stopień zatrucia muchomorem zależy bezpośrednio od ilości zawartych w nim substancji toksycznych. Pantera jest uznawana za najbardziej niebezpieczny rodzaj muchomora. Jeśli zatrucie nim jest dozwolone, najpierw myje się żołądek i jelita. W ciężkim zatruciu można przepisać plazmaferezę i hemodializę.
Ważne jest, aby w odpowiednim czasie podjąć wszystkie niezbędne manipulacje, aby przywrócić normalne funkcjonowanie układu oddechowego i sercowo-naczyniowego. W przypadku zaburzeń oddychania może być konieczne przewietrzenie płuc za pomocą specjalnego aparatu.
KATALOG

Muchomor czerwony: 6 opcji produktu

Muchomor czerwony, plamisty i królewski

Soplówka jeżowata (Lwia grzywa)

Cordyceps militaris

Troychatka

Brzozowy chaga

Hubiak pospolity

Jak pracujemy
Zamówienie
Wysyłka następnego dnia
Odbiór towarów
Wynik przyjmowania
O PROJEKCIE
muchomor guru
Witam, nazywam się Ed!
To jest moja strona internetowa i tutaj sprzedaję muchomory do mikrodozowania. Bardzo się cieszę, że biorę udział w tym procesie, bo wiem na pewno, że korzyści płynące z muchomorów dla ludzi są realne i oczywiste :)
Muchomor czerwony na Ukrainie jest całkowicie legalny i można go bezpiecznie używać bez obaw o naruszenie prawa. Zawsze osobiście ściśle monitoruję jakość grzybów. Przyznam szczerze, że sam nie zbieram muchomorów, jednak osobiście znam wszystkich grzybiarzy, którzy udają się na ciche polowanie na lecznicze muchomory.
Dokładnie kontroluję również wszystkie etapy czyszczenia i suszenia pieczarek. Oczywiście minimalna ilość piasku na czapkach pozostaje nawet po obróbce, ale staramy się, aby ta liczba była minimalna.
Suszone pieczarki pakujemy w woreczki strunowe. Podczas procesu pakowania dbamy o to, aby całe powietrze zostało w jak największym stopniu usunięte. Wcześniej próbowaliśmy używać odkurzacza, ale szczerze mówiąc, wygląd takich grzybów był, cóż, zupełnie nie do zaprezentowania. Dlatego wyłączyliśmy dla siebie taki sposób pakowania.
Z sukcesem zrealizowano już liczne wysyłki za granicę. Z wyjątkiem Mołdawii, pieczarki z powodzeniem dostarczane są do wszystkich krajów.
Myślę, że spodoba Ci się współpraca :) Do zobaczenia wkrótce!
Naklejki na telegram
Pytania i odpowiedzi
Szczegóły można znaleźć pod linkiem