Kapsułki z muchomorem czerwonym i grzybem jeżowym przeznaczone są na kurację trwającą 30 lub 60 dni, w zależności od przyjętej dawki (0,5 g lub 1 g). Jest to wygodny sposób kontrolowania dawkowania bez konieczności ważenia grzybów.
Jeż czesany to grzyb aktywnie stosowany w tradycyjnej medycynie wschodniej. Od dawna stosowany jest w kuchni leczniczej Japonii i medycynie chińskiej.
Badania naukowe potwierdzają wiele grup wpływu jeżyny grzebieniowej na fizjologię organizmu człowieka. Obejmują one:
Bogaty czerwony lub jasnopomarańczowy kolor czapki muchomora tłumaczy się obecnością muskarufiny w jej składzie. To właśnie ta substancja zapewnia owocnikowi grzyba działanie antybiotykowe i przeciwnowotworowe.
Trwałość wybarwień muchomora czerwonego nie jest zbyt duża. Ale muchomor Jacksona rośnie w Ameryce Północnej. Jego kolor jest tak jasny, a pigment tak stabilny, że rdzenni mieszkańcy używają grzyba jako naturalnego barwnika do tkanin.
Adaptogeny, takie jak muchomor czerwony, mają zdolność zapewniania adaptacji organizmu do wszelkich stresujących sytuacji, zarówno fizycznych, jak i emocjonalnych. Sugeruje to, że jego regularne stosowanie pozwala wszystkim narządom i układom organizmu na znacznie lepszą i szybszą regenerację.
Więcej o aplikacji
https://muxomor.pl/microdosing