PANTERA jest znacznie silniejsza od muchomora czerwonego, dlatego należy zachować szczególną ostrożność podczas jej stosowania. Nawet niewielka dawka, 1 gram, może powodować zmiany w świadomości.
Wśród różnych panter muchomor jest uważany, że tak powiem, za „młodszego brata”. Jego wygląd w ogóle nie przyciąga uwagi. W przeciwieństwie do muchomora czerwonego, który w każdym lesie przyciąga wzrok nawet najbardziej niedoświadczonego grzybiarza. Do pewnego stopnia taka niepozorność może być nawet niebezpieczna, ponieważ grzyb można dość łatwo pomylić z niektórymi gatunkami jadalnymi.
Dotyczy to szczególnie bardzo młodych muchomorów czerwonych. Dlatego bardzo ważne jest, zanim zaczniesz szukać grzybów, musisz dokładnie przestudiować jego zdjęcia i wszystkie cechy grzyba. Pomoże Ci to nie popełniać błędów i nie ryzykować zdrowia.
Niektóre rodzaje muchomorów zawierają składnik stosowany w walce z rakiem. Ekstrakty i nalewki z muchomora pantery stosuje się także w leczeniu chorób stawów, łagodzeniu skurczów mózgu i łagodnej miażdżycy.
Współcześni biochemicy zwracają już uwagę na zawartość amigdaliny w muchomorze pantery i składnik ten wykazuje stałą aktywność. Muchomory pantery są również zawarte w wielu ludowych przepisach na leki, które według uzdrowicieli mogą złagodzić reumatyzm, artrozę i zapalenie stawów.
Dlatego też muchomor pantera i jej krewni będą w przyszłości aktywniej wykorzystywani do tworzenia nowych leków, po przeprowadzeniu serii konsekwentnych badań.
Więcej o aplikacji
https://muxomor.pl/microdosing