PANTERA jest znacznie silniejsza od muchomora czerwonego, dlatego należy zachować szczególną ostrożność podczas jej stosowania. Nawet niewielka dawka, 1 gram, może powodować zmiany w świadomości.
Zawartość substancji halucynogennych sprawia, że muchomor pantera wykazuje najsilniejsze działanie fizjologiczne. Ze względu na obecność w grzybie biogennej aminy choliny, najczęściej wykorzystuje się ją jako stymulator procesów metabolicznych w organizmie. Przydatny w leczeniu następujących chorób:
Aby przygotować preparaty lecznicze z muchomora pantery, użyj suszonych czapek. Suszone kapelusze grzybów można również stosować do leczenia otwartych powierzchni ran. Czapkę wystarczy po prostu nałożyć na ranę, a w ciągu kilku godzin możliwe będzie zaciśnięcie ran.
Muchomor pantera można łatwo pomylić z muchomorem wysokim. Wygląda jak pantera i wysoki muchomor. Główne różnice między gatunkami dotyczą nogi. U pantery jest niższy, a na czapce muchomora pantery znajdują się białe płatki. Szaro-różowy muchomor różni się od muchy pantery:
Ten gatunek muchomora z rodziny Amanita zaliczany jest do warunkowo jadalnych. W takim przypadku wymagana jest obróbka cieplna z wymianą wody. Pantera i szaro-czerwony muchomor mogą rosnąć bardzo blisko siebie.
Dlatego jeśli znajdziesz rodzinę szaro-różowych muchomorów, przygotuj się na to, że pantery mogą z łatwością rosnąć między nimi.
Więcej o aplikacji
https://muxomor.pl/microdosing